Zářivky jsou báječný zdroj světla, který se uplatňuje opravdu všude. Zatímco je někde oblíbenější klasická zářivková trubice 36W, jinde se naopak začíná uplatňovat úspornější varianta v podobě LED zářivek. Ačkoliv technologie LED nemá s klasickými výbojkami a jejich technologií nic moc společného, je nutné zmínit, že na první pohled byste tyto dva světelné zdroje od sebe příliš nepoznali. Stejně tak samotné světlo je poměrně stejné, samozřejmě pokud se srovnává ekvivalentní teplota chromatičnosti nebo světelný tok.

stropní světlo

Vzhůru k úsporám

Důvod pro pořízení dražší zářivkové trubice pracující s LED technologií je prostý. Lidé totiž chtějí ušetřit a nechtějí měnit tento zdroj světla po krátké době. Některé klasické výbojky, které se používají ve formě rovných trubic, totiž mají poměrně krátkou životnost, což je poměrně velká nevýhoda. Pokud má totiž takový světelný zdroj pracovat v nějakém náročnějším provozu, kde se pracuje třeba i nepřetržitě, je náročné zajistit, aby nedocházelo k poruchám osvětlení. I proto se začíná využívat celkově spolehlivější a efektivní LED technologie.

tunel

Účinnost hraje ve váš prospěch

Zatímco u klasických žárovek se účinnost pohybovala v opravdu bídných hodnotách, v oblasti LED osvětlení je to mnohem lepší. Může za to modernější technologie, která elektrickou energii nepřeměňuje v teplo, ale primárně ve světlo. Díky tomu nenastávají takové ztráty a tento zdroj světla se stává celkově efektivnější. To přitom platí nejenom pro žárovky jako takové, ale také pro moderní zářivky, které pracují se stejnou technologií a na stejném principu.
Hledáte-li efektivní zdroj světla, který nahradí zastaralé technologie, pak tohle je řešení, které se není třeba obávat. Svou práci totiž zastane nejenom v kancelářích, ale také ve školách, pracovnách nebo v domácích dílnách. Uplatnění je totiž opravdu bohaté.

Skoncovat s výbojkami nikdy nebylo jednodušší
4.2 (83.08%)13